Tālr. +371 26182518
info@projektorinomai.lv

online pasutijums

Projektora izšķirspēja

Multimediju projektoru priekšgājēji bija projektori datora attēla demonstrēšanai, tāpēc nav brīnums, ka par svarīgāko projektora raksturojumu paliek pamata izšķirtspēja – reālais attēlu veidojošās matricas punktu skaits, parasti norādāms pa horizontāli un vertikāli. Šos punktus sauc par pikseļiem– „attēla elementiem” (saīsinājums no piсture element).

Projektoru izšķirtspēja orientēta uz datoru videostandartiem: lielākajai mūsdienu projektoru daļai ir SVGA (800 x 600 pikseļu) vai XGA (1024 x 768 pikseļu) klases izšķirtspēja. Tiek izlaisti projektori arī ar lielāku izšķirtspēju - SXGA (1280 x 1024) un pat UXGA (1600 x 1200) klases.

Jo lielāka projektora izšķirtspēja, jo detalizētāku attēlu tas spēj atainot.

Katrs mūsdienu projektors aprīkots ar digitālo attēlu interpolācijas (saspiešanas un izstiepšanas) funkciju un spēj strādāt ar izšķirtspēju par vienu-divām pakāpēm augstāku un zemāku par pamata. Toties attēla kvalitāte būs labāka, ja projektora pamata izšķirtspēja sakrīt ar attēlu demonstrējošā datora izšķirtspēju.

Izvēloties projektoru, bieži nākas saskarties ar jautājumu: „Kāda izšķirtspēja nepieciešama, ja projektoru plānots izmantot tikai videofilmu demonstrēšanai?”

Dotajā gadījumā SVGA-projektora (800x600) iespējas var izrādīties pietiekamas. To nosaka fakts, ka jebkurā no visizplatītākajiem televīzijas videostandartiem redzamo rindu skaits nepārsniedz 600 (formātā NTSC – 488 rindas, formātos PAL un SECAM – 576 rindas).
Demonstrējamā attēla formāts būs tāds pats kā parastam televizoram, tātad 4:3.

Ja plānots projektoru izmantot DVD-disku vai satelīttelevīzijas skatīšanai, tad īstas kinozāles atmosfēru radīs plašs formāts ar attēla malu attiecību 16:9. Tādu formātu atbalsta projektori ar izšķirtspēju W-SVGA (848 x 480) un W-XGA (1366 x 768 vai 1280 x 720 pikseļu).

Izvēloties multimediju projektoru izšķirtspēju, vērts padomāt par perspektīvu. Datortehnikas, kā arī videostandartu attīstība noved pie patstāvīgas izmantojamās izšķirtspējas palielināšanās. Jebkurš projektors tiks galā ar mazākas izšķirtspējas attēlu daudz labāk nekā otrādi.


Akcijas un atlaides: